Základní nastavení DC klienta


ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ DC KLIENTA


CzechEnglishFrenchGermanItalianNorwegianPolishPortugueseRussianSpanishSwedish

obrazekVětšina dnešních nejpoužívanějších DC klientů (StrongDC, ApexDC, DC++, LDC, atd.) je už defaultně nastavena, z technického hlediska není nutné skoro nic měnit a nastavovat. Nutné bývá především zvolit přezdívku (nick), typ připojení (podle uploadu), nastavit složky pro stahování, nastavit nějaké to sdílení, zadat cestu k češtině. Většina defaultních nastavení obsahuje taktéž přednastavené odesílací sloty a hlavně poměr slotů (na většině hubů se vyžaduje poměr 1 – tzn. na kolika hubech jste připojeni, tolik byste měli mít nastavených odesílacích slotů). Pokud nastavíte poměr 1 – sloty se vám budou později nastavovat automaticky podle počtu hubů, takže když se připojíte na 5 hubů, klient vám automaticky nastaví 5 odesílacích slotů.

Na některých hubech se na tento poměr nedbá (taky na nich většinou od nikoho nic nestáhnete, protože má ten jeden slot věčně obsazený), na další se při špatně nastaveném počtu slotů vůbec nedostanete a konečně – na některých hubech můžete být operátorem za špatný poměr hub/slot odpojeni (ban). Nedělejte si iluze, že pokud bude každý člověk připojený na 10 hubů a přitom bude mít celkem jenom 1 odesílací slot, že na takovém hubu máte nějakou větší šanci něco stáhnout… Když se takhle budou chovat všichni (nebo většina), tak není divu, že DC odchází do… nenávratna.

Minimální rychlost uploadu na každý odesílací slot se vyžaduje nejméně 5 kB/s – při dnešních rychlostech netu je to (většinou) snadno splnitelná podmínka, přesto se najdou chytráci, kteří by nejraději brali všechno a nedávali nic. I toto jednání se postihuje banem.

Podrobnější nastavení jednotlivých klientů a další informace najdete vlevo na stránce – v menu.