Screeny nastavení Strongu


Na této stránce je k dispozici několik sejmutých obrazovek (screenů) z DC klienta Strong 2.05 Měly by vám pomoci jednak při orientaci ve Strongu a popřípadě pomoci při nastavování klienta. Jsou to obrázky základního nastavení Strongu – podrobnější návod je zde v levém Menu stránky. Kliknutím na náhled získáte zvětšený obrázek.


CzechEnglishFrenchGermanItalianNorwegianPolishPortugueseRussianSpanishSwedish

Několik screenů z DC++ klienta najdete zde.


Oblíbené huby
Oblíbené huby:
Obrázek znázorňuje okno, které v DC klientovi otevřete kliknutím na velkou hvězdu v horní listě anebo stisknutím kombinace kláves Ctrl+F

Zaškrtnutím políčka u názvu hubu se vám bude hub připojovat automaticky po spuštění DC klienta. Do tohoto okna dostanete hub tak, že napíšete na chat hubu /fav nebo v Seznamu veřejných hubů zvolíte nabídku

Přidat k oblíbeným (pravé tlačítko myši).
Seznam hubů je většinou v horní liště úplně vlevo (ve Strong 2.42 ikona glóbu)

Oblíbené huby - Vlastnosti hubuOblíbené huby – Vlastnosti jednotlivých hubů:
V tomto okně si můžete v DC klientovi nastavit pro každý hub jiný nick (přezdívku). To znamená, že můžete mít na jednom hubu nick [SK]Petr a na jiném [CZ]Jano. Je to nutné, pokud hub vyžaduje např. specifický prefix.

Dále se zde nastavují případné podrobnosti o adrese a popis hubu, váš nick a heslo (platné pro uvedený hub) a mod A (active) nebo P (passive). Zde uvedený mod je ovšem pouze orientační údaj (uváděný v Popisu) – váš skutečný typ (mod) připojení nastavíte v Nastavení připojení!


Nastavení sdílení a slotů
Nastavení sdílení a slotů:
V tomto okně je znázorněn strom složek vašeho počítače, jejichž zaškrtnutím (nebo odškrtnutím) zvolíte, CO budete sdílet.

Nezpomínejte, že nasdílením složky nasdílíte i podsložky (pokud nezrušíte zašrtnutí podsložek).

Dále se v tomto okně nastavuje počet Odesílacích slotů a Poměr slotů (defaultně nastaveny jsou 3 odesílací sloty a poměr slotů 1). V tomto nastavení není třeba ve většině případů nic měnit!


Nastavení Active - Passive
Nastavení Active – Passive:
Zde není mnoho nastavení – zato však jsou velmi důležitá!

Pokud máte sdílenou IP adresu (neveřejnou – lokální) a nastavíte se jako Active – nebude vám to vyhledávat ani stahovat!

Více o otázce Active – Passive. Naopak – pokud jste Active a nastavíte se jako Passive – ochuzujete se zbytečně o značný počet zdrojů (budete moci vyhledávat a stahovat jen od Active userů a těch je na hubech vždy menšina)!

 

Obnovení seznamu souborůObnovení seznamu souborů:
Pokud provedete jakoukoliv změnu ve svém sdílení, je nutné co nejdříve obnovit seznam sdílených souborů (váš filelist). Pokud filelist neobnovíte a operátor jej bude chtít stahovat, budete automaticky zabanováni, protože se neshodují údaje o velikosti vašeho sdílení (uložené na hubu) s nově zjištěnou velikostí vašeho sdílení! Většinou se takový ban označuje jako Fake share (falešné sdílení). Seznam souborů (filelist) obnovíte stisknutím kombinace kláves Ctrl+E anebo napsáním /refresh do okna chatu (je jedno na kterém hubu, platí to pro celého klienta). Změnase projeví ve spodní liště (úplně vlevo).


Odstranění diakritiky
Odstranění diakritiky z vlastníhotextu:
Na každém veřejném chatu hubu vás upozorní na používání diakritiky (háčky a čárky ve vámi odeslaném textu). Pokud budete i nadále používat háčky a čárky, můžete dostat gag (umlčení) anebo vás z hubu operátor vykopne. Diakritika se nepoužívá kvůli ohledům k cizincům a majitelům jiných operačních systémů, jimž se namísto původních znaků zobrazují všelijaké patvary, označované jako ‚rozsypaný čaj‘. Dikritiky se lze jednoduše zbavit zaškrtnutím políčka (viz. náhled). Pak si můžete klidně dál psát s háčky a čárkami, ale v odeslaném textu se nezobrazí.


Registrace přezdívky
Registrace nicku (přezdívky):
Registrací nicku předejdete především banům za jiné provinilce, kteří jsou s vámi na sdílené IP adrese. Pro zaregistrování svého nicku napište do řádku nad vodorovnou dělící lištou hlavního okna hubu (do chatu) příkaz +regme (před znaménkem + nedělejte mezery). Váš požadavek bude odeslán operátorům, kteří vás (pokud bude všechno v pořádku) zaregistrují. Otevře se vám okno, do kterého zadáte svoje heslo příkazem +passwd heslo (to si samozřejmě zvolíte) a odešlete klávesou Enter. Mezi slovy ‚+passwd‘ a ‚heslem‘ udělejte mezeru! Příkaz pro zadání hesla je možno zadat jak do okna, které vám otevře hub, tak do okna hlavního chatu (účinnost je stejná).


Vyhledávání - Search
Vyhledávání – Search:
Vyhledávání je jedním z důležitých úkonů před začátkem stahování.Okno otevřete stiskem kláves Ctrl+S, nebo kliknutím na velkou lupu v horni liště anebo volbou Zobrazit – Hledat. Vyhledávání lze zahájit i podle TTH souboru nebo kliknutím na tzv. magnetlink. Co to je TTH a magnetlink najdete tady.

Magnetlink spustí vašeho DC klienta a nabídne výběr Vyhledat nebo Stáhnout soubor, anebo pokud máte DC klienta již spuštěného, otevře vám okno Vyhledávání.


Fronta stahování
Fronta stahování:
V tomto okně je možnost nastavení Automatického porovnávání fronty. Je to ale funkce spíše na obtíž, protože se vám pak neustále stahují nějaké filelisty! Pokud s tím máte potíže – zrušte zaškrtnutí položky…

Antifragmentační metoda znamená, že si Strong při zahájení stahování vyhradí prostor pro soubor a do něj ukládá stahované části. Nedochází pak ke zbytečné fragmentaci disku. Strong je defaultně správně nastaven od autora – není třeba v nastavení dc klienta nic měnit!