Nastavení slotů

JAK SPRÁVNĚ NASTAVIT SLOTY


CzechEnglishFrenchGermanItalianNorwegianPolishPortugueseRussianSpanishSwedish

 • NA ÚVOD: Strong 2.05 a vyšší je z hlediska slotů již SPRÁVNĚ PŘEDNASTAVEN od autora – 3 Sloty pro odesílání a Poměr slotů 1. Není třeba tyto údaje měnit! Při poměru slotů 1 se vám automaticky otevírají sloty podle počtu hubů, na které se připojíte (vyhnete se tím potížím se špatným nastavením poměru hub/slot).
 • Počet hubů a slotů, na které se můžete připojit, se počítá podle skutečné rychlosti vašeho uploadu. tyt Pokud máte například připojení 1024/256 – tak rozhodující údaj je 256. Na každý hub musí připadat minimálně 5-7 kB/s (tzn. 40-56 kbps). Na každém hubu je tato minimální rychlost jiná – většinou ji zjistíte v Pravidlech (Rules)
 • Otevřete nabídku Soubor – Nastavení – Sdílení
 • Buď nastavte ‚ručně‘ Sloty pro odesílání a Poměr slotů (Slot ratio) nastavte na 0
 • Anebo nastavte Sloty pro odesílání na 3 a Poměr slotů (Slot ratio) na 1 – v tomto případě se vám budou automaticky nastavovat sloty podle počtu hubů, na které se připojíte
 • Malé sloty (defaultně 3) – slouží pro odesílání vašeho seznamu sdílení a malých souborů do velikosti zadané vpravo. Defaultně je nastaveno 256 kB (doporučuji nastavit na 512 kB, pokud máte rychlejší upload nebo velký seznam souborů – filelist)
 • Maximální počet hubů/slotů (při minimální rychlosti odesílání (uploadu) 5 kB/s na 1 slot):
  – upload 56 kbps – 2 huby/sloty (modem, 56 kbps) tyt
  – upload 128 kbps – 3 huby/sloty (satelite, wireless, 128 kbps)
  – upload 256 kbps – 6 hubů/slotů (dsl, cable, wireless, 256 kbps)
  – upload 512 kbps – 12 hubů/slotů (dsl, cable, wireless, 512 kbps)
  – upload 1024 kbps – 24 hubů/slotů (cable, LAN T1, 1024 kbps)
  – vyšší rychlosti – adekvátně předchozímu… (LAN T1, LAN T3, rychlost v kbps)
 • Přidělení Extraslotu: Pravým tlačítkem označíte usera v seznamu uživatelů (nebo ve frontě) a v menu zvolíte Přidělit extraslot (na určitou zvolenou dobu). Přidělením extraslotu přidáte ke stávajícím nastaveným slotům jeden další, který garantujete konkrétnímu uživateli.
 • RYCHLÉ NASTAVENÍ SLOTŮ: na chat napište /slots 5 (5 = počet slotů)
  Ale POZOR! Při použití tohoto způsobu nastavení nesmíte mít zároveň nastavený Poměr slotů na nějaké libovolné číslo – musí tam být NULA nebo JEDNA. Pokud byste tam měli nastavené jiné číslo – počet slotů by se tímto číslem vynásobil !!
  Myslím, že tohle funguje u všech DC klientů… vamp
 • POZOR: na některých hubech je nutno správně uvést i Typ připojení. Není například možno uvádět Modem (56 kbps) a mít nastavených 20 slotů… Hub vás tam buď vůbec nepustí anebo vás operátor vykopne.
 • Nezapomínejte, že počet hubů, na které jste připojeni, stejně jako počet odesílacích slotů, je daný rychlostí vašeho uploadu! Pokud máte seberychlejší připojení (například 10 Mbit/2 Mbit) – tak rozhodující je údaj 2 Mbit (upload neboli odesílání dat)! A podle tohoto údaje (2 Mbit) se odvíjí počet hubů, na které se můžete připojit a adekvátní počet odesílacích (upload) slotů. Optimální (a mnohdy vyžadovaný) je poměr 1 hub = 1 slot.

PRŮBĚH NASTAVENÍ SLOTŮ