Nastavení klienta StrongDC+


STRUČNÉ NASTAVENÍ DC KLIENTA STRONG 2.05 A NOVĚJŠÍCH


CzechEnglishFrenchGermanItalianNorwegianPolishPortugueseRussianSpanishSwedish


Pokud se budete řídit návodem – měl by Strong fungovat správně. Strong 2.05 (ale platí to i pro novější verze) je po stažení ze stránky autora anebo v sekci Downloads zde na webu už defaultně přednastavený (tzn. není nutno měnit nastavení), stačí jen upravit několik maličkostí (nick, typ připojení a nastavit sdílení).


NASTAVENÍ ČEŠTINY: Předpokládám, že máte stažený Strong 2.05 (anebo nejnovější) – pokud ne – stáhněte si jej například v sekci
Downloads na tomto webu. Verze Strongu, která je zde ke stažení už češtinu obsahuje. Strong počeštíte tak, že v Nastavení zadáte cestu k souboru CZ_Example.xml (obvykle se nachází v adresáři Strongu). Jak to vypadá – viz následující náhled.

Potom odklepněte OK a RESTARTUJTE STRONG. Po novém spuštění bude česky.

Na tomto prvním kroku se snad nedá nic zkazit – stejně tak jako na nastavení záložky Hlavní. Do pole Popis napište A – jako active nebo P – jako passive.

O problematice Active – Passive je více například ZDE

NASTAVENÍ PŘIPOJENÍ: pokud nevíte zda máte veřejnou IP adresu anebo zda jste Active nebo Passive – zvolte pro začátek P = Firewall (pasivní, nejhorší případ) – bude Vám to ale na 100% vyhledávat soubory. Pokud máte veřejnou IP – zkuste zadat A – Přímé připojení.
Pokud vám nepůjde v tomto módu vyhledávat žádný soubor – nastavte se na P. Porty si Strong nastavuje sám – můžete to změnit později.
Upozornění: TYP PŘIPOJENÍ zvolíte podle svého UPLOADU. Častá chyba uživatelů, kteří si myslí, že Typ připojení znamená jejich rychlost downloadu… ve Strongu 2.05 je již uváděna Rychlost uploadu linky.

Svoji IP adresu najdete na hlavní stránce tohoto webu – anebo napište na hlavním chatu +myip anebo ji zjistíte kliknutím zde http://www.whatismyip.org. Taky ji najdete po připojení k hubu v hlášce od Draculy.


SDÍLENÍ a SLOTY: V tomto okně je dost důležitých nastavení. Sdílení je popsáno kousek níže, důležitý je počet odesílacích slotů a NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je Poměr slotů – nastavte na 1 (vpravo dole)! Předejdete tím mnoha nepříjemnostem při připojení na HUBy. Při volbě poměru 1 se automaticky nastavují počty odesílacích slotů podle počtu hubů, na kterých jste připojeni.

Nezapomínejte však na to, že když se připojíte např. na 20 hubů (automaticky se vám nastaví 20 slotů) – abyste měli dostatečný upload na každý odesílací slot. Malé sloty ponechte jak jsou – defaultně 3 (jsou to sloty pro odesílání vašeho filelistu a menších souborů – cca do 256
kB – případně nastavte na 512 kB; větší filelist byste neměli mít).


NASTAVENÍ OBSAHU SDÍLENÍ: Kliknutím na náhled vlevo uvidíte okno, které se vám otevře při volbě vašeho sdílení. Na uvedeném příkladu jsou zaškrtány podsložky disku D: Pokud chcete sdílet celou složku, zaškrtněte ji (podsložky se zaškrtnou a nasdílí automaticky). Ovšem POZOR! na takovou volbu na vašem systémovém disku (většinou C:) Pokud zaškrtnete celou! složku disku C: – nasdílíte tím i podsložky (Documents and Settings, Program files, Windows), což jsou systémové složky, které není povoleno sdílet! Z Documents and settings můžete sdílet pouze podsložky, ve kterých máte ‚nezávadná‘ data, vhodná ke sdílení.
Seznam toho, co je zakázáno sdílet…

STAHOVÁNÍ: Zadejte složku pro vaše stahované soubory. Doporučuji tyto složku NESDÍLET – protože za sdílení nedotažených souborů hrozí BAN (stejně tak jako za sdílení používaných dc klientů). Vytvořte si složku pro stahování MIMO DC klienta! Položku Limity – ponechte defaultně jak je. Po stisku tlačítka Seznamy veřejných hubů – vložte adresu http://www.cnet.cz/list.txt Seznam hubů potom vyvoláte v hlavním okně – poklepáním na ikonku monitoru (vlevo nahoře na liště). Aktuální seznam hubů (hublist) najdete v levém menu Hublisty.

Při tomto nastavení by vám měl Strong fungovat. Ostatní možnosti nastavení můžete změnit, až se více se Strongem seznámíte. Ještě poznámka: V okně Náhled souboru je program AviPreview, který dokáže prohlížet ještě ne zcela stažené filmy.
Možná ještě lepším přehrávačem pro tento účel je VLCPlayer (ke stažení v Downloads). Můžete tak předejít zklamání jejich prohlížením dříve, než třeba stáhnete nějaký vadný film anebo úplně jiný film, skrývající se pod falešným názvem! MANUÁL KE STRONGU je ke stažení v sekci Downloads ZDE.

PROČTĚTE SI NÁVODY, NASTAVTE SI STRONG PODLE TĚCHTO RAD A TEPRVE POTOM SE VYPTÁVEJTE NA HLAVNÍM CHATU!