Nastavení klienta DC++


NASTAVENÍ KLIENTA DC++ verze 0.699 a vyšší


CzechEnglishFrenchGermanItalianNorwegianPolishPortugueseRussianSpanishSwedish


Klient DC++ – v dalším popisu se jedná o verzi 0.699 (momentálně je už k dispozici verze 0.782), ale nastavení jsou podobná i v novějších verzích – je klient, ze kterého v podstatě vycházejí ostatní dc klienti – např. Strong. Vzhled i nastavení jsou podobné, až na některé jinakosti. Narozdíl od Strongu není DC++ vybaveno například smajlíky pro chat, v seznamu uživatelů není rozlišení typu připojení ikonou a zobrazené www odkazy nejsou klikatelné (pro zobrazení se musí odkaz nakopírovat do řádku adresa v prohlížeči). To samozřejmě není závada ve funkčnosti na DC.

 • V dolní části této stránky je uvedeno pro názornost několik screenů (sejmuté obrazovky) z nastavení klienta DC++ Mohou pomoci v orientaci v klientovi a případně napovědět při nastavování.

NASTAVENÍ KLIENTA DC++

 • Než si stáhnete DC++ přečtěte si něco o segmentovém stahování!
  DC++ UMÍ stahovat současně jeden soubor od více zdrojů, jako např. Strong!
 • Stáhněte si klienta DC++ – třeba z těchto stránek v sekci Downloads Pak si DC++ nainstalujte (narozdíl od Strongu se tento klient instaluje – většinou do Program files). Do vytvořené složky DC++ si nakopírujte soubor s češtinou Czech dc0.699.xml (čeština je už ve zdejším DC++ obsažena v archivu).
 • Spusťte DC++ kliknutím na ikonu (měli byste ji mít po instalaci na Ploše. Pokud používáte firewall, musíte tomuto programu povolit přístup do internetu.
 • V úvodním okně si najděte položku Appearance a zadejte cestu k češtině. Potom klienta restartujte – po novém spuštění bude v češtině.
 • Záložka Hlavní: zde musíte vyplnit nick (přezdívku) – minimálně 3 znaky, dále v Popisu zadejte A nebo P (active – passive) podle toho, zda máte nebo nemáte veřejnou IP. Problematice Active – Passive se věnuje tato stránka. Dále na této záložce vyberte Maximální rychlost odesílání (váš upload) – uvedeno v Mbit/s. Podle této rychlosti se počítá počet hubů a slotů, na které se můžete připojit!
 • Záložka Nastavení připojení: zde si zvolte Přímé připojení (pokud jste Active) nebo Firewall (pasivní, nejhorší případ) pokud jste Passive. Čísla portů se zadávají při Manuálním přesměrování portů (pokud byste měli namapované porty providerem a chtěli být Active). Jinak si klient porty volí sám.
 • Záložka Stahování: zvolte si složky pro stáhnuté a nedotažené soubory (pozor na to, abyste nenasdíleli složku s nedotaženými soubory)! Položku Limity ponechte jak je – defaultně 0. V části Seznam veřejných hubů si zvolte hublist. Seznam hublistů a nastavení je na stránce Hublisty.
 • Záložka Sdílení: pomocí tlačítka Přidat složku se vám zobrazí strom složek v PC – klepnutím na složku ji nasdílíte. Pozor na to, že nasdílením složky nasdílíte zároveň i podsložky! Např. nasdílením celého systémového disku C:/ nasdílíte i podsložky jako Windows, Documents and settings a Program files! Tyto podsložky jsou označené jako systémové a nesmí se sdílet! Pokud máte data ke sdílení v Dokumentech – nasdílejte pouze patřičné podsložky.Zde se také nastavují Upload sloty (sloty pro odesílání). V klientovi DC++ není možnost automatického otevírání slotů podle hubů (jako např. ve Strongu) a tak musíte počet odesílacích slotů nastavit sami. Jaký počet je ten správný a jak se počítá se dozvíte na stránce Nastavení slotů. Uvedený příklad sice platí pro Strong, ale obecný výpočet a nastavení je v dolní části stránky «Textová forma»
 • Záložka Pokročilé: jsou zde uvedeny některé doplňující nastavení a údaje. Jak to může vypadat je k nahlédnutí dole na screenech.
 • Ostatní nastavení jsou stejná nebo velmi podobná jako ve Strongu. Pro případné informace nahlédněte do Menu (v levém sloupci stránky).

NĚKOLIK SCREENŮ DC++