Hňupoviny

HŇUPOVINY – ČÍM NÁS PŘEKVAPÍ PŘÍŠTĚ?


Chcete pokecat? Zaplaťte!
Docela dost mě šokovalo vyskakovací okno v diskuzi na serveru novinky.cz – kde po mě chtěli (pokud chci napsat příspěvek do diskuze) – zaplatit! Ono jim už asi nestačí, že má člověk na serveru registrovaný účet, koukají z toho ještě vytřískat prachy…
Napadlo mě, že tuhle ‚novinku‘ zavedu třeba v Unbanech. Sice bych na tom asi nezbohatnul, ale bych zabanované viníky alespoň naštval.
Jak to vypadá na serveru novinky, je uvedeno ve screenshotu…


Není nad odinstalátor
Další „inteligentní“ perlička je odinstalátor hry Crysis (kdybyste nevěděli, tak po odstranění programu hru nespustíte)
Náhled screenu je uvedený tady…


Not available in Cesky
V poslední době se rozšířil zvyk, že instalačka kdejaké hry má minimálně 4,5 GB (1 DVD) a v horším případě je i na dvouvrstvém DVD9. Jsou hry, které mají dokonce ta DVD9 dvě!
Nedávno jsem instaloval hru Gears of War – DVD mělo kolem 7 GB, po zhruba 35-ti minutové! instalaci to zabíralo v PC cca 10 GB, tak jsem se koukl, co to tam vlastně je… A není divu! Našel jsem tam ‚perličku‘, nazvanou Cesky.pdf (4,1 MB), která oznamovala, že čeština není k dispozici! Samozřejmě, že těchto ‚jazykových‘ souborů tam bylo několik – např. pro ruštinu, polštinu, slovenštinu, maďarštinu… a taky ‚not available‘.

Autoři her a potažmo distributoři nás v podstatě okrádají: Jednak o místo na disku (DVD jsou zavalená nesmyslnými hovadinami jako součásti her – např. nekonečná intra, outra a další stupidity, které každý nejraději přeskakuje) a jednak o peníze (pomalu to vypadá, že ke každé nové hře si budeme muset koupit i nový počítač kvůli jejím ‚nárokům‘).
Náhled toho ‚skvostu‘ Cesky.pdf najdete tady.


Žhářská anketa
K obrázku se nedá nic moc dodat. Jenom asi tolik, že ta reklama nás jednou zabije. Nejspíše to ale nebude reklama, ale obyčejná nenažranost.
Screen je uvedený tady, anebo dole v přehledu obázků.

Zasláno v Čtvrtek, 23. Červen 2011 v 19:03 a zařazeno do kategorie Zábava - Video. Můžete sledovat ohlasy na příspěvek pomocí RSS 2.0 feed. Reakce jsou momentálně uzavřeny, ale můžete mít zpětný odkaz na tuto stránku.

Komentáře jsou uzavřeny.