Česká vláda chce sankce pro lidi zodpovědné za násilí na Ukrajině

Česká vláda chce sankce pro lidi zodpovědné za násilí na Ukrajině

Fidel |anonym|: Idioti, už se konečně probuďte!

Proč neustále viníte vládu Ukrajiny z násilí? Vždyť to nebyla vláda, kdo házel na policajty zápalné láhve, dlažební kostky, nezapalovala auta a nezapálila barikády z pneumatik. Pokud máte Zaorálku na mysli tyto lidi z Ukrajiny, pak s vámi souhlasím, takoví určitě nepatří do Evropy! Já naopak oceňuji toleranci a trpělivost státních orgánů při akcích těchto zločinců. Na druhé straně vám nevadí, když americká policie zastřelí člověka, který nic neudělal, ale pouze nezastavil na pokyn policisty. Už jednou jste dokázali, že stojíte na straně zločinců, když jste souhlasili s odstřelováním ruského parlamentu, aby se do čela Ruska mohl dostat opilec Jelcin, který hrál dle not západu. Janukovyč by měl zmobilizovat buldozery, výkonné „Stalince“ a všechnu tu svoloč z Kyjeva vyhrnout i s tím magorem Kličkem!

MARTin |anonym|: Tohle je vážně hnus.

Tak za násilí je odpovědný Janukovyč? OK. A co druhá strana? U nás v Čechách, pokud by ozbrojené skupiny lidí obsadily vládní budovy, útočily na policisty tyčemi, zapalovaly auta a autobusy, pokusily se násilím proniknout do parlamentu, tak by to bylo v pořádku? Janukovyč je ve volbách zvolený prezident, stejně jako jeho strana. Tak jaká sakra demokratizace? Ok, možná je na houby, stejně jako jeho strana – to ať si rozhodnou voliči, Ukrajinci a ať to rozhodnou ve volbách. To co dělají demonstranti v Kyjevě by nestrpěla žádná demokratická vláda v žádné zemi EU. A je na to řada konkrétních případů z nedávné historie. Viz třeba jen zásahy proti našim protestujícím „radikálům“, mezi které policisti nacpali provokatéry a násilím demonstrace rozehnali. A podobně rozehnali demonstrace všude možně. V Egyptě je rozehnali podstatně tvrději, v Turecku taky, dokonce i v USA je rozehnali prostě proto, že demonstranti blokovali dopravu. Kdyby si demonstrující v USA dovolili útočit tyčema na policisty a obsazovat vládní budovu, budou je kosit ostrýma nábojema. Toto, co dělá EU i ČR vláda je odporné pokrytectví!

MARTin |anonym|: Je to podobné,

jako v Sýrii (a předtím v podstatě v Lýbii). Tam také dokud to bylo aspoň trochu udržitelné, tak o ozbrojených, ze zahraničí placených žoldácích, kteří stříleli policisty se psalo jako o neozbrojených demonstrantech, pak jako o ozbrojené opozici a nakonec, když už to vážně nešlo tutlat, tak se tedy připustilo, že mezi pokojnou a právoplatnou opozicí jsou i radikálové napojení na teroristy. A fakt je, že většina ozbrojených sil bojujících proti Syrské vládě jsou fanatičtí muslimové, zahraniční bojovníci vyzbrojování Saudskou Arábií, placení západem a USA a jen menší část jsou domácí bojovníci, kteří bojují z přesvědčení. A že je to normální, ze zahraničí organizovaný pokus o vojenský převrat. Jak to, že už samotný fakt, že zahraniční státy sponzorují a vyzbrojují teroristy nevede k sesazení politiků v těch státech? Vždyť vyzbrojit teroristy je očividně proti nejvlastnějšímu zájmu obyvatel snad kdekoli na světě!

MARTin |anonym|: Ok, Janukovyč je možná parchant…

jenže prostě si ho zvolili. Dokonce i v našich médiích se můžeš dočíst, že zatímco na západě Ukrajiny má EU (a snad i protesty) podporu, na východě Ukrajiny jsou lidé na straně Ruska. Pokud lidé Janukovyče nechtějí, mohou ho sesadit sami. Klidně ve volbách nebo stávkami po celé zemi, nebo volbami. Ale to, že EU podporuje několik tisíc (desítek tisíc) lidí, kteří obsadí náměstí a začnou ozbrojeni napadat policisty, obsazovat úřady, podpalovat autobusy – to je normální řádění chátry. Pokud toto nejsou radikální skupiny, tak už nic. A zejména – toto si musí Ukrajina vyřešit sama. Je drzost, aby se do toho cpala EU a finančně podporovala radikály a je drzost, aby se do toho cpala ČR, se svými jednostrannými a pokryteckými prohlášeními.
 
MARTin |anonym|: OK, dejme tomu,

že Janukovyč ztratil podporu svých voličů. To se koneckonců v ČR stává běžně. Pokud demokratické státy respektují demokratický proces, tak by v první řadě měli dohlédnout na pokojný průběh příštích voleb, ve kterých to mohou voliči ukázat. Jenže je nepřípustné, aby EU podporovala ozbrojené radikály, kteří prostě fyzicky napadají policisty, násilím obsazují úřady, zapalují auta a autobusy… Něco jiného by bylo, kdyby někde poklidně demonstrovali a policisté na ně zaútočili a stovky jich zranili a pár pozabíjeli. Tam je to jasné. Kdyby podobně postupovali demonstranti v ČR, celá EU by to odsoudila jako akce radikálů. A že by i v ČR byly důvody i chuť k tomu, vzít do rukou zbraně. EU i ČR se tu prostě chovají pokrytecky. Janukovyč je nepohodlný, tak jsou i násilníci a extremisté z Dynamo Kyjev dobří. Kdyby to byl režim v EU, byl by i Ghándí terorista.

MARTin |anonym|: Svým levným pokrytectvím,

a podporou násilí a extremistů si západ především kálí na vlastní hlavu. Pořád lepší mít Rusko jako obchodního partnera a Ukrajinu jako stabilní stát, než podporou radikálů vyvolat občanskou válku v obrovském státě na hranicích se Slovenskem a Polskem! A až ty radikály začnou vyzbrojovat tak co? Jen to zvýší nebezpečí teroristických útoků ze strany západem kdysi vyzbrojených hovad přímo v EU. V Libyi byl takto západem sesazen jasný diktátor Kaddáfí. A co? Je tam lépe? Je tam bezpečněji? Houby s octem. A teď už máme schvalovat podporu radikálů v rámci „demokratizace“ i ve státě, kde je normálně volený prezident.

MARTin |anonym|: Zajímalo by mne,

zda si politici na západě vůbec uvědomují, že to tlačí k Syrském scénáři. Rusko nenechá jen tak padnout politika, který je (byť z nutnosti) proruský, v zemi hned na svých hranicích. Ten stát je příliš velký na jakoukoli vojenskou intervenci. A pokud tam vypukne občanská válka, tak v EU budou mít západem podporovaní povstalci své základny, své utečenecké tábory, povalí se sem stovky tisíc zbídačelých, militarizovaných Ukrajinců… a proč? Protože si velmoci chtějí dál hrát svou studenou válku a oslabovat Rusko?

Zasláno v Středa, 19. Únor 2014 v 17:29 a zařazeno do kategorie Zprávy z tisku. Můžete sledovat ohlasy na příspěvek pomocí RSS 2.0 feed. Reakce jsou momentálně uzavřeny, ale můžete mít zpětný odkaz na tuto stránku.

Komentáře jsou uzavřeny.